Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Dominikánská republika

Atlas světa: Dominikánská republika. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Dominikánská republika.

Domů - Střední Amerika - Dominikánská republika

Informace - Dominikánská republika

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Dominikánská republika. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Dominikánská republika. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Dominikánská republika:

Dominikánská republika - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Dominikánská republika? Začněme tímto: Taino - domorodí obyvatelé Hispaniola před příchodem Evropanů - rozdělili ostrov na pět náčelníků a území. Christopher Columbus prozkoumal a nárokoval ostrov na své první cestě v roce 1492; to se stalo odrazovým můstkem pro španělské dobytí Karibiku a americké pevniny. V 1697, Španělsko rozpoznalo francouzskou nadvládu přes západní třetinu ostrova, který v 1804 se stal Haiti. Zbytek ostrova, tehdy známý jako Santo Domingo, se snažil získat svou vlastní nezávislost v roce 1821, ale byl dobyl a vládl Haitians po dobu 22 let; to konečně získalo nezávislost jako Dominikánská republika v 1844. V 1861, Dominicans dobrovolně se vrátil k španělské Říši, ale o dva roky později oni zahájili válku, která obnovila nezávislost v 1865. Dedina nestabilní, většinou nereprezentativní pravidlo následovalo, zakotveno diktaturou Rafaela Leonidase Trujilla v letech 1930 až 1961. Juan Bosch byl v roce 1962 zvolen prezidentem, ale v roce 1963 byl odložen vojenským pučem. V roce 1965 USA vedly intervenci uprostřed občanská válka vyvolaná povstáním k obnově společnosti Bosch. V roce 1966 porazil Joaquin Balaguer v prezidentských volbách. Balaguer udržoval silné uchopení moci po většinu z následujících třicátých let, kdy mezinárodní reakce na chybné volby přiměla jej ke zkrácení jeho funkčního období v roce 1996. Od té doby se konaly pravidelné konkurenční volby, v nichž opoziční kandidáti vyhrál předsednictví. Bývalý prezident Leonel Fernandez Reyna (první volební období 1996-2000) získal v roce 2004 nové volební období na základě ústavního pozměňovacího návrhu, který umožňuje prezidentům sloužit více než jeden termín, a byl později znovu zvolen do druhého po sobě jdoucího funkčního období. V roce 2012 se stal prezidentem Danilo Medina Sanchez; byl znovu zvolen v roce 2016.

Geografie - Dominikánská republika

Kde je na světě Dominikánská republika? Umístění této země je Karibik, východní dvě třetiny ostrova Hispaniola, mezi Karibským mořem a severním Atlantickým oceánem, východně od Haiti. Dominikánská republika má celkovou plochu 48,670 km2, z čehož 48,320 km2 je země. Takže to není nijak velká země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: drsné vysočiny a hory roztroušené úrodnými údolími. Nejnižší bod země Dominikánská republika je Lago Enriquillo - 46 m, nejvyšší bod Pico Duarte 3 098 m. A klima je tropického námořnictva; malé sezónní změny teploty; sezónní variace v dešťových srážkách.


Obyvatelé - Dominikánská republika

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Dominikánská republika. Počet obyvatel je: 10,734,247 (7/2017 odhad). Takže toto není příliš lidnatá země. Kdo tady žije? smíšená 70,4% (mestic / Indio 58%, mulat 12,4%), černý 15,8%, bílá 13,5%, ostatní 0,3%. Jaké jsou tu požívané jazyky? Dominikánská republika hovoří jazyky Spanish (oficiální). A náboženství: římský katolík 95%, ostatní 5%. Kolik let je tady lidem? 28.1 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 78.3 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: pobřežní vývoj zejména na jižních pobřežních pláních a údolí Cibao, kde je nejvyšší hustota obyvatelstva; (Cordillera Central). Hlavní městské oblasti v zemi Dominikánská republika jsou: Santo Domingo (hlavní město) 2,945 milionu (2015).

Vláda a ekonomika - Dominikánská republika

Hlavní město země Dominikánská republika je Santo Domingo a typ vlády prezidentská republika. Podívejme se na administrativní členění - 10 regionů regiony, singulární region); Cibao Nordeste, Cibao Noroeste, Cibao Norte, Cibao Sur, El Valle, Enriquillo, Higuamo, Ozama, Valdesia, Yuma. Pokud jde o ekonomiku, Dominikánská republika má tyto důležité průmyslové produkty: turistika, zpracování cukru, těžba zlata, textil, cement, tabák, elektrické součásti, zdravotnické prostředky. Důležité zemědělské produkty jsou Kakao, tabák, cukrová třtina, káva, bavlna, rýže, fazole, brambory, kukuřice, banány; skot, prasata, mléčné výrobky, hovězí maso, vejce. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou zlato, stříbro, kakao, cukr, káva, tabák, masa, spotřební zboží a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou USA 47,3%, Haiti 12%, Kanada 7,8%, Indie 6,2% (2016). Nejdůležitější importní komodity jsou ropa, potraviny, bavlna a textilie, chemikálie a léčivá a nejdůležitější importní partneři jsou US 40,4%, Čína 12,5%, Mexiko 5,2%. Jakým bohatstvím oplývá Dominikánská republika a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $17,000 (2017 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: 30.5% (2016 odhad).


Mapa Dominikánská republika



Zdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí