Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Dominikánska republika

Atlas sveta: Dominikánska republika. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Dominikánska republika.

Domov - Stredná Amerika - Dominikánska republika

Informácie - Dominikánska republika

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Dominikánska republika. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Dominikánska republika. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Dominikánska republika tu:

Dominikánska republika - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Dominikánska republika? Začnime týmto: Taino - domorodí obyvatelia Hispaniola pred príchodom Európanov - rozdelili ostrov do piatich náčelníkov a území. Kryštof Kolumbus preskúmal a vyhlásil ostrov za svoju prvú cestu v roku 1492; stala sa odrazovým mostíkom pre španielske dobývanie Karibiku a americkej pevniny. V roku 1697 Španielsko uznal francúzsku nadvládu nad západnou treťou časťou ostrova, ktorá sa v roku 1804 stala Haiti. Zvyšok ostrova, vtedajší známy ako Santo Domingo, sa v roku 1821 snažil získať svoju vlastnú nezávislosť, ale bol 22 rokov dobytý a ovládaný Haiťanmi. to konečne dosiahlo nezávislosť ako Dominikánska republika v roku 1844. V roku 1861 sa Dominikáni dobrovoľne vrátili do Španielska ríše, no o dva roky neskôr začali vojnu, ktorá obnovila nezávislosť v roku 1865. Dedičstvo nevyrovnaných, väčšinou nereprezentačné pravidlo nasledovalo, obmedzené diktatúrou Rafaela Leonidasa Trujilla v rokoch 1930 až 1961. Juan Bosch bol zvolený za prezidenta v roku 1962, ale bol zvrhnutý vo vojenskom prevratu v roku 1963. V roku 1965 USA viedli intervenciu uprostred občianska vojna vyvolaná povstaním na obnovenie spoločnosti Bosch. V roku 1966 Joaquin Balaguer porazil Boscha v prezidentských voľbách. Balaguer si udržal silné uchopenie moci po väčšinu z nasledujúcich 30 rokov, keď medzinárodná reakcia na chybné voľby nútila ho, aby obmedzil jeho funkciu v roku 1996. Odvtedy sa konali pravidelné voľby na voľbách, v ktorých kandidáti opozície vyhrali predsedníctvo. Bývalý prezident Leonel Fernandez Reyna (v prvom volebnom období 1996-2000) získal voľby do nového funkčného obdobia v roku 2004 po ústavnom dodatku, ktorý umožňuje prezidentom slúžiť viac ako jednému funkčnému obdobiu, a neskôr bol opätovne zvolený na druhý po sebe nasledujúci termín. V roku 2012 sa stal prezidentom Danilo Medina Sanchez; bol znovu zvolený v roku 2016.

Geografia - Dominikánska republika

Kde na svete je Dominikánska republika? Umiestnenie tejto krajiny je Karibik, východné dve tretiny ostrova Hispaniola, medzi karibským morom a severným Atlantickým oceánom, východne od Haiti. Celková plocha krajiny Dominikánska republika je 48,670 km2, z čoho 48,320 km2 je zem. Takže to nie je veľká krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: drsné vrchoviny a hory rozptýlené úrodnými údoliami. Dominikánska republika má najnižší bod Lago Enriquillo -46 m, najvyšší bod Pico Duarte 3 098 m. Podnebie je námorných; malé sezónne zmeny teploty; sezónne rozdiely v zrážkach.


Obyvatelia - Dominikánska republika

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Dominikánska republika. To číslo je: 10,734,247 (7/2017 odhad). Takže toto nie je krajina s príliš mnohýmy ľudmi. Kto žije tu? zmiešaná 70,4% (mestic / Indio 58%, mulati 12,4%), čierny 15,8%, biela 13,5%, ostatní 0,3%. Aké sú jazyky v krajine Dominikánska republika? Spanish (oficiálne). A náboženstvá: rímsky katolík 95%, ostatní 5%. Koľko rokov je ľudom v priemere? 28.1 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 78.3 rok. Kde ľudia žijú v krajine Dominikánska republika? Tu: pobrežné vývoj najmä v južných pobrežných oblastiach av údolí Cibao, kde je hustota obyvateľstva najvyššia; (Cordillera Central). Hlavné mestské oblasti krajiny Dominikánska republika sú: Santo Domingo (hlavné mesto) 2 945 miliónov (2015).

Vláda a hospodárstvo - Dominikánska republika

Hlavné mesto krajiny Dominikánska republika je Santo Domingo a typ vlády prezidentská republika. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 10 regiónov regióny, singulárny región); Cibao Nordeste, Cibao Noroeste, Cibao Norte, Cibao Sur, El Valle, Enriquillo, Higuamo, Ozama, Valdesia, Yuma. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Dominikánska republika, dôležité priemyselné produkty sú turistika, spracovanie cukru, ťažba zlata, textil, cement, tabak, elektrické súčasti, zdravotnícke pomôcky. Dôležité poľnohospodárske produkty sú Kakaa, tabaku, cukrovej trstiny, kávy, bavlny, ryže, fazule, zemiakov, hovädzí dobytok, ošípané, mliečne výrobky, hovädzie mäso, vajcia. Najdôležitejšie vývozné komodity sú zlato, striebro, kakao, cukor, káva, tabak, mäsa, spotrebný tovar a najdôležitejšími exportnými partnermi sú USA 47,3%, Haiti 12%, Kanada 7,8%, India 6,2% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú ropa, potraviny, bavlna a tkaniny, chemikálie a liečivá a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú USA 40,4%, Čína 12,5%, Mexiko 5,2%. Ako bohatá je krajina Dominikánska republika a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $17,000 (2017 odhad). To je celkom dobré. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 30.5% (2016 odhad).


Mapa - Dominikánska republikaE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia