Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika
Edit Trip

Atlas světa: Severní Mariany

Atlas světa: Severní Mariany. Na této stránce můžete vidět mapu, vlajku státu a mnoho detailních informací o lidech, historii a ekonomice země Severní Mariany.

Domů - Austrálie & Oceánie - Severní Mariany

Informace - Severní Mariany

Zde naleznete vybrané informace o geografii, obyvatelstvu, vládě, ekonomice a historii země Severní Mariany. Zahrnuty jsou vybrané statistiky, přehledová mapa a podrobná mapa země Severní Mariany. (Některé texty na této stránce jsou automaticky přeloženy, takže překlad může být nepřesný. Právě nyní pracujeme na kvalitnějším překladu.) Ale pojďme začít mapou, kterou má Severní Mariany:

Severní Mariany - Přehled:

Co byste měli vědět o státě Severní Mariany? Začněme tímto: Pod vládou USA, která je součástí tichomořského území OSN, se lidé severních mariánských ostrovů v sedmdesátých letech rozhodli, že nebudou hledat nezávislost, nýbrž budovat užší vazby s USA. Jednání o územním postavení začala v roce 1972. Smlouva o založení společného státu v politické unii s USA byla schválena v roce 1975 a vstoupila v platnost dne 24. března 1976. V roce 1978 vstoupila v platnost nová vláda a ústava.

Geografie - Severní Mariany

Kde je na světě Severní Mariany? Umístění této země je Oceánie, Severní Tichý oceán, asi tři čtvrtiny cesty z Havaje na Filipíny. Severní Mariany má celkovou plochu 464 km2, z čehož 464 km2 je země. Takže to je docela malá země. Jak bychom mohli popsat terén této země? Tímto způsobem: jižní ostrovy v tomto severo-jižním souostrovném souostroví jsou vápenec s okrajovými korálovými útesy; severní ostrovy jsou vulkanické, s aktivními sopkami na několika ostrovech. Nejnižší bod země Severní Mariany je Tichý oceán 0 m, nejvyšší bod nevýrazná nadmořská výška na Agrihan 965 m. A klima je tropických mořských; moderované severovýchodním větrem obchodu, malá sezónní teplotní variace; suchá sezóna Prosinec až červen, období dešťů červenec až říjen.


Obyvatelé - Severní Mariany

Podívejme se, kolik lidí žije v zemi Severní Mariany. Počet obyvatel je: 52,263 (7/2017 odhad). Takže zde nežije příliš lidí. Kdo tady žije? Asijské 50% Filipíny 35,3%, Číňané 6,8%, Korejci 4,2% a ostatní Asiaté 3,7%), Native Hawaiian nebo jiný Pacifik Islander 34,9% (zahrnuje Chamorro 23,9%, Carolinian 4,6% a ostatní Native Hawaiian nebo Pacifik Islander 6,4% %, dvě nebo více etnických skupin nebo závodů 12,7% (v roce 2010). Jaké jsou tu požívané jazyky? Severní Mariany hovoří jazyky Filipínské jazyky 32,8%, Chamorro (oficiální) 24,1%, Anglický (oficiální) 17%, ostatní ostrovní Pacific jazyky 10,1%, čínský 6,8%, ostatní asijské jazyky 7,3%, ostatní 1,9% (2010 est.). A náboženství: Christian (římský katolík většina, ačkoli tradiční víry a tabu mohou být stále nalezeny). Kolik let je tady lidem? 33.6 roků. Musíme dodat, že toto číslo je medián - takže polovina lidí je starší, polovina je mladší. A jaká je jejich očekávaná délka života (při narození)? Tato: 75.4 roků. Kde tu lidé žijí? Zde: přibližně 90% populace žije na ostrově Saipan. Hlavní městské oblasti v zemi Severní Mariany jsou: Saipan (hlavní město) 49,000 (2014).

Vláda a ekonomika - Severní Mariany

Hlavní město země Severní Mariany je Saipan a typ vlády prezidentská demokracie; společné bohatství v politické unii s USA. Podívejme se na administrativní členění - nikdo (společné bohatství v politické unii s USA); neexistují žádné administrativní rozdělení prvního řádu podle definice vlády USA, ale na druhém pořadí jsou 4 obce: severní ostrovy, Rota, Saipan, Tinian. Pokud jde o ekonomiku, Severní Mariany má tyto důležité průmyslové produkty: cestovní ruch, bankovnictví, stavebnictví, rybolov, řemesla, ostatní služby. Důležité zemědělské produkty jsou zeleniny a melounů, ovoce a ořechy; okrasné rostliny; hospodářská zvířata, drůbež, vejce; ryby a produkty akvakultury. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou oděvy a nejvýznamnějšími exportními partnery jsou neznámo. Nejdůležitější importní komodity jsou potraviny, stavební zařízení a materiály, ropné produkty a nejdůležitější importní partneři jsou neznámo. Jakým bohatstvím oplývá Severní Mariany a jak bohatí jsou lidé v této zemi? Nejdůležitější je zde HDP na obyvatele (PPP): $13,300 (2013 odhad). To je docela dobré. Dodejme, že se jedná o hrubý domácí produkt na osobu, který se přepočítává s ohledem na relativní náklady na místní zboží a služby. A ještě jedno důležité číslo - populace pod hranicí chudoby: neznámo%.


Mapa Severní MarianyZdarma Atlas světa e-kniha: Chcete mít vždy s sebou informace o všech zemích světa? Stáhněte si bezplatnou e-knihu Atlas světa nyní - zde - v mobi, epub nebo pdf.

©2018-2024 iWorldAtlas.com
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu iWorldAtlas.com a ochrana soukromí