Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika
Edit Trip

Atlas sveta: Spojené arabské emiráty

Atlas sveta: Spojené arabské emiráty. Na tejto stránke môžete vidieť mapu, vlajku krajiny a mnoho podrobných informácií o ľuďoch, histórii a hospodárstve krajiny Spojené arabské emiráty.

Domov - Ázia - Spojené arabské emiráty

Informácie - Spojené arabské emiráty

Tu nájdete online vybrané informácie o geografii, obyvateľoch, vláde, ekonomike a histórii krajiny Spojené arabské emiráty. Zahrnuté sú vybrané štatistiky, prehľadná mapa a podrobná mapa Spojené arabské emiráty. (Niektoré texty na tejto stránke sú automaticky preložené, takže preklad môže byť nepresný. Práve teraz pracujeme na lepšom preklade.) Ale začneme s vlajkou Spojené arabské emiráty tu:

Spojené arabské emiráty - Prehľad:

Čo by ste mali vedieť o krajine Spojené arabské emiráty? Začnime týmto: Pobrežné štáty pobrežia Perzského zálivu poskytli Spojenému kráľovstvu kontrolu nad svojou obranou a zahraničnými záležitosťami v zmluvách z 19. storočia. V roku 1971 sa šesť z týchto štátov - Abu Dhabi, Ajman, Al Fujayrah, Ash Shariqah, Dubayy a Umm al Qaywayn - spojilo do Spojených arabských emirátov (SAE). V roku 1972 ich spojil Ra al al-Khaymah. HDP na obyvateľa v Spojených arabských emirátoch je rovnaký ako HDP na hlavných západoeurópskych krajinách. Už viac ako tri desaťročia ropné a globálne financie priniesli hospodárstvo SAE. Avšak v rokoch 2008 - 2009 zasiahol SAE obzvlášť silný sútok poklesu cien ropy, kolaps cien nehnuteľností a medzinárodná bankárska kríza. Spojené arabské emiráty sa v zásade vyhýbali nepokojom "arabského jari", ktorý sa objavil inde na Strednom východe v rokoch 2010-11 av snahe zabrániť potenciálnym nepokojom, vláda vyhlásila za viac rokov 1 dolár. 6-miliardový investičný plán infraštruktúry pre najchudobnejšie severné emiráty a agresívne presadzovaní obhajcovia politických reforiem. SAE v posledných rokoch zohralo dôležitú úlohu v regionálnych záležitostiach. Okrem darovania miliárd dolárov v ekonomickej pomoci na stabilizáciu Egypta sú Spojené arabské emiráty členom globálnej koalície pod vedením USA, ktorá porazila islamský štát v Iraku a Levantu (ISIL) a koaličného partnera v armáde pod vedením Saudskej Arábie kampaň na obnovenie vlády Jemenu.

Geografia - Spojené arabské emiráty

Kde na svete je Spojené arabské emiráty? Umiestnenie tejto krajiny je Blízky východ, hraničiaci s Ománským zálivom a Perzským zálivom, medzi Ománom a Saudskou Arábiou. Celková plocha krajiny Spojené arabské emiráty je 83,600 km2, z čoho 83,600 km2 je zem. Takže to nie je veľká krajina. Ako by sme mohli opísať terén krajiny? Týmto spôsobom: bytu, neupravená pobrežná pláň sa zlúčila do valcovania piesočných dún obrovskej púšte; hory na východe. Spojené arabské emiráty má najnižší bod Perský záliv 0 m, najvyšší bod Jabal Yibir 1 527 m. Podnebie je púšte; chladnejší vo východných horách.


Obyvatelia - Spojené arabské emiráty

Poďme sa pozrieť, koľko ľudí žije v krajine Spojené arabské emiráty. To číslo je: 6,072,475 (7/2017 odhad). Takže toto nie je krajina s príliš mnohýmy ľudmi. Kto žije tu? Emirates 11,6%, Južnej Ázie 59,4% (vrátane Indie 38,2%, Bangladéša 9,5%, Pakistanu 9,4% , ďalšie 2,3%), egyptské 10,2%, filipínske 6,1%, iné 12,8% (2015 est.). Aké sú jazyky v krajine Spojené arabské emiráty? Arabsky (oficiálny), perzský, anglicky, hindský, urdský. A náboženstvá: moslimský (oficiálny) 76%, kresťan 9%, iní (predovšetkým hinduistický a budhistický, menej ako 5% populácie tvoria Parsi, Baha'i, Druze, Sikh, Ahmadi , Ismaili, Dawoodi Bohra Muslim a židovská populácia ) 15%. Koľko rokov je ľudom v priemere? 30.3 rok. Musíme dodať, že toto číslo je medián - takže polovica ľudí je staršia ako táto, polovica je mladšia. A aká je ich očakávana dĺžka života (pri narodení)? Toto: 77.7 rok. Kde ľudia žijú v krajine Spojené arabské emiráty? Tu: Obyvateľstvo je silno sústredených na severovýchod na polostrove Musandam; tri najväčšie emiráty - Abu Dhabi, Dubaj a Sharjah - sú domovom pre takmer 85% populácie. Hlavné mestské oblasti krajiny Spojené arabské emiráty sú: Dubaj 2,415 milióna; Sharjah 1,279 milióna; ABU Dhabi (hlavné mesto) 1,145 milióna (2015).

Vláda a hospodárstvo - Spojené arabské emiráty

Hlavné mesto krajiny Spojené arabské emiráty je Abu Dhabi a typ vlády federácia monarchií. Poďme sa pozrieť na správne rozdelenie - 7 emiráty (imarat, singular - imarah); Abu Zaby (Abu Dhabi),, Ajman, Al Fujayrah, Ash Shariqah (Sharjah) Dubayy (Dubaj), Ra je al Khaymah, Umm al Qaywayn. Pokiaľ ide o ekonomiku krajiny Spojené arabské emiráty, dôležité priemyselné produkty sú ropné a petrochemické; rybolov, hliník, cement, hnojivá, komerčné opravy lodí, stavebné materiály, remeslá, textil. Dôležité poľnohospodárske produkty sú dátumov, zelenina, vodné melóny; hydina, vajcia, mliečne výrobky; rýb. Najdôležitejšie vývozné komodity sú surový olej 45%, zemný plyn, reexport, sušené ryby, dáta (2012 est.), a najdôležitejšími exportnými partnermi sú India 9,9% Irán 8,9 %, Japonsko 8,8%, Švajčiarsko 8,5%, Omán 5,4%, Čína 5,1% (2016). Najdôležitejšie dovozné komodity sú stroje a dopravné zariadenia, chemikálie, potraviny a najdôležitejšími dovoznými partnermi sú Čína 7,4%, USA 6,9%, India 6,8%, Nemecko 4,4% (2016). Ako bohatá je krajina Spojené arabské emiráty a ako bohatí sú ľudia v tejto krajine? Najdôležitejšie je HDP na obyvateľa (PPP): $68,200 (2017 odhad). To znamená, že ľudia sú v priemere bohatí. Pridajme, že to znamená hrubý domáci produkt na osobu, ktorý je prepočítaný vzhľadom na relatívne náklady na miestne tovary a služby. A ešte jedno dôležité číslo - populácia pod hranicou chudoby: 19.5% (2003 odhad).


Mapa - Spojené arabské emirátyE-kniha - Atlas sveta zdarma: Chcete mať vždy informácie o všetkých krajinách sveta? Stiahnite si bezplatnú e-knihu Atlas sveta teraz - tu - v mobi, epub alebo pdf.

©2018-2021 iWorldAtlas.com
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu iWorldAtlas.com a ochrany súkromia


Tweet